Освітні новини

  • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ СХВАЛИВ ПРОЄКТ УГОДИ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ ОСВІТИ З УРЯДОМ ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

    Уряд підтримав проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузі освіти. Відповідне рішення було ухвалено 16 лютого 2022 року під час чергового засідання.

    Читати більше
  • ТРИВАЄ ПРОЦЕС ВІДБОРУ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ 9 КЛАСІВ ЗА НОВИМ ПОРЯДКОМ

    Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі повідомив, що триває процес відбору навчальної літератури для 9 класів за новим Порядком.

    Читати більше
  • 1 ЛЮТОГО СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2022

    У вівторок, 1 лютого, розпочнеться та триватиме до 9 березня реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

    Читати більше
  • ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ОСВІТИ ВІДЗНАЧЕНО ДЕРЖАВНИМИ НАГОРОДАМИ – УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА

    Освітяни отримали нагороди в різних категоріях, зокрема, «Заслужений вчитель», «Заслужений діяч науки і техніки» та «Заслужений працівник освіти».

    Читати більше
  • СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПОВІДОМИВ ПРО СТИПЕНДІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТУДЕНТІВ

    «Кращі здобувачі освіти мають відчувати підтримку держави. Я неодноразово повторював: усі зміни у сфері вищої освіти відбуваються заради студентів», – зазначив Сергій Шкарлет.

    Читати більше
  • ТРИВАЄ ОБЛАСНИЙ ЕТАП ХХІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

    До 1 лютого 2022 року триває обласний етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці візьмуть участь у підсумковому етапі, який відбудеться в обласних центрах і Києві 26 лютого 2022 року.

    Читати більше
  • ПІДСУМКИ ПРОЄКТУ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖУВАЛЬНИХ І КОМФОРТНИХ УМОВ НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ

    Протягом 2021 року 19 закладів вищої освіти здійснювали заходи в межах проєкту із забезпечення енергозбережувальних і комфортних умов навчання в університетах, створеного за підтримки Європейського інвестиційного банку ЄІБ та Північної екологічної корпорації Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO.

    Читати більше
  • «ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ»: ВІДБУЛАСЬ ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ

    Сьогодні, 28 грудня 2021 року, під час пресконференції щодо професійної орієнтації молоді, що є стратегічним напрямом діяльності МОН, було презентовано Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

    Читати більше
  • МОН І ПАРТНЕРИ З РОЗВИТКУ ОБГОВОРИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА 2021 РІК ТА ОКРЕСЛИЛИ СПІЛЬНІ ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

    Андрій Вітренко поінформував партнерів із розвитку про головні досягнення Міністерства у 2021 році. Зокрема, наголосивши, що в дошкіллі оновлено нормативно-правове регулювання сфери, спрямоване на осучаснення змісту освіти та підвищення її доступності шляхом створення додаткових місць у дитячих садках.

    Читати більше
  • СТАРТУВАЛА КОМУНІКАЦІЙНА КАМПАНІЯ ПРО РЕФОРМУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ «МИ ЗМІНЮЄМОСЯ»

    «Реформа неможлива без комунікації. Можна роками робити зміни, але якщо не говорити про них у публічному просторі, їх просто не існуватиме. Сьогодні ми запускаємо комунікаційну кампанію про зміни у професійній освіті, щоб нагадати українському суспільству про перемоги, яких ми досягнули з початку реформи. Розповісти, якими ми є зараз: з новою технікою, навчальними програмами, сотнями пратнерств із бізнесом і десятками училищ, які відправляють учнів на стажування за кордон. Ми хочемо, щоб ’ми змінюємося’ лунало в кожній українській автівці, у кожному профтесі, закарбувалося в головах наших школярів та їхніх батьків», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

    Читати більше
  • КОЛЕГІЯ МОН РОЗГЛЯНУЛА СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ STEM-ОСВІТИ

    «Стратегія сталого розвитку в умовах глобалізації ґрунтується на амбітній меті досягнення європейських стандартів життя та зміцнення авторитету на міжнародній арені. Швидкий розвиток технологічних процесів, IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій призводить до потреби у фахівцях, здатних до комплексної науково-інженерної діяльності. Сьогодні актуальним є вирішення питання щодо надання якісної освіти учням із технічних дисциплін», – зазначив Євген Баженков.

    Читати більше
  • ЯКІСНА ПРОФОРІЄНТАЦІЯ У ШКОЛІ ЗДАТНА В КІЛЬКА РАЗІВ ПІДВИЩИТИ ПОПУЛЯРНІСТЬ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ – ІГОР ГАРБАРУК

    Нові підходи, методики та інструменти сучасної профорієнтації обговорили учасники онлайн-заходу «Майстерня з профорієнтації», який відбувся під час Всеукраїнського тижня професійної освіти 26 листопада 2021 року.

    Читати більше
  • МОН ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАДИ РЕКТОРА ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ

    Міністерство освіти і науки оголошує конкурс на зайняття посади ректора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

    Читати більше
  • 5 ОБЛАСТЕЙ ОТРИМАЛИ ПЕРШІ КОМП’ЮТЕРИ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ ’НОУТБУК КОЖНОМУ ВЧИТЕЛЮ’

    У межах реалізації проєкту ’Ноутбук кожному вчителю’ Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації розпочались перші поставки комп’ютерної техніки у школи.

    Читати більше
  • СТАВЛЕННЯ ДО НОВАЦІЙ НУШ: ПРОФІЛІЗАЦІЮ СТАРШОЇ ШКОЛИ ПОЗИТИВНО ОЦІНЮЮТЬ 71% УКРАЇНЦІВ, ПІДТРИМКА 12-РІЧНОЇ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗРОСТАЄ – ОПИТУВАННЯ

    Профілізацію старшої школи позитивно оцінюють 71% українців, підтримка 12-річної шкільної освіти поступово зростає. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України.

    Читати більше
  • ПОНАД 4,7 ТИС. ШКІЛ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА КАНІКУЛАХ, 6,3 ТИС. – НА ДИСТАНЦІЙНОМУ НАВЧАННІ, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

    Сьогодні, 2 листопада 2021 року, понад 4,7 тис. шкіл перебувають на канікулах, а 6 384 – на дистанційному навчанні. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

    Читати більше
  • ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, СТВОРЕНО ДЕРЖАВНУ УСТАНОВУ «ШКОЛА СУПЕРГЕРОЇВ» – РІШЕННЯ УРЯДУ

    Кабінет Міністрів України утворив державну установу «Школа супергероїв», яка надаватиме освітні послуги дітям, що перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров’я. Відповідне рішення ухвалено під час засідання Уряду сьогодні, 28 жовтня 2021 року.

    Читати більше
  • ЩО РОБИТИ ОРГАНІЗАТОРАМ ВІДБОРІВ WORLDSKILLS UKRAINE, ЯКЩО ОБЛАСТЬ ПЕРЕЙШЛА ДО «ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ»?

    Області, які мали провести відбірковий етап WorldSkills Ukraine у другій половині жовтня, але рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були віднесені до «червоної» зони карантину, мають перенести змагання. Провести їх пропонується після переходу області до «помаранчевої», «жовтої» або «зеленої» зони карантину.

    Читати більше
  • СТАРТУВАВ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ WORLDSKILLS UKRAINE 2021-2022

    У жовтні-листопаді триватиме регіональний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine 2021-2022. Відбіркові змагання пройдуть у 25 регіонах країни. Перші конкурси вже стартували у Закарпатській та Донецькій областях.

    Читати більше
  • МОН ОГОЛОШУЄ ЩОРІЧНИЙ КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЄКТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА РОЗРОБОК ЗА РАХУНОК ДЕРЖБЮДЖЕТУ

    Міністерство освіти і науки України оголошує щорічний конкурсний відбір проєктів, фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних та експериментальних розробок за участю закладів вищої освіти та наукових установ, які належать до сфери управління МОН. Відповідний наказ опублікований на сайті Міністерства.

    Читати більше
  • НАУКОВІ ЕКСПЕРИМЕНТИ ЮНИХ ДОСЛІДНИКІВ УКРАЇНИ ЗМОЖУТЬ ПОТРАПИТИ НА МІЖНАРОДНУ КОСМІЧНУ СТАНЦІЮ

    Учора, 29 вересня 2021 року, у Вашингтоні в Посольстві України в США було підписано Угоду про участь України в програмі Місії 16 Міжнародної космічної станції.

    Читати більше
  • ВЧИТЕЛІ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПОЗБАВЛЕНІ ОПЛАТИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ВИКЛАДАННЯ, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

    Вчителі не можуть бути позбавлені оплати праці, так само як вона не може бути скорочена під час дистанційного викладання. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час спілкування з освітянами, перебуваючи у відрядженні в Маріуполі.

    Читати більше
  • ПОЗАШКІЛЛЯ Є ІНСТРУМЕНТОМ, ЯКИЙ ДОЗВОЛЯЄ РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІАЛ ДИТИНИ, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПІД ЧАС ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ «ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА БЕЗ БАР’ЄРІВ. МОДЕЛЬ МАЙБУТНЬОГО»

    Сьогодні, 21 вересня 2021 року, відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього» за участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Захід був присвячений 30-річчю створення системи позашкільної освіти та об’єднав працівників закладів позашкілля з різних регіонів України.

    Читати більше
  • СТУДЕНТИ, ЯКІ УТВЕРДЖУЮТЬ ІДЕАЛИ ТА ЦІННОСТІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ, ОТРИМУВАТИМУТЬ АКАДЕМІЧНІ СТИПЕНДІЇ

    З 1 вересня студенти та курсанти закладів вищої освіти, які утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, отримають академічні стипендії. Це затверджено наказом Міністерства освіти і науки України.

    Читати більше
  • МЕМОРАНДУМ МІЖ МОН ТА МІНКУЛЬТУРИ: РОЗВИТОК МЕДІАГРАМОТНОСТІ ТА ПРОТИДІЯ МАНІПУЛЯЦІЯМ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

    8 вересня укладено Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України з метою створення сприятливих умов для підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення населення України.

    Читати більше
  • «ПИТАННЯ ІНКЛЮЗІЇ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНОГО ДОСТУПУ ТА ПОТРЕБ СТУДЕНТІВ І ВИКЛАДАЧІВ З ІНВАЛІДНІСТЮ В УКРАЇНІ СТАЮТЬ ПРІОРИТЕТОМ», – ОЛЕНА ЗЕЛЕНСЬКА

    Для обговорення питань щодо інклюзії та забезпечення рівного доступу і потреб студентів і викладачів з інвалідністю та, у межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США Перша леді Олена Зеленська зустрілася з керівництвом Стенфордського університету.

    Читати більше
  • НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ, УРОК ПРО 30-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: МОН ПІДГОТУВАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ У ШКОЛАХ

    Особливості навчання під час карантину, перший урок про 30-річчя незалежності України, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв. Про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН керівникам департаментів управлінь освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти щодо початку 2021/2022 навчального року.

    Читати більше
  • СТВОРЕННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ: ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН ЗАХОДІВ

    20 серпня 2021 року Урядом затверджено план заходів з реалізації концепції реалізації проєкту «Президентський університет». Відповідно до плану 1 жовтня 2023 року в університеті має розпочатися освітній процес. Також передбачено, що до кінця цього року МОН спільно з Мінекономіки мають підготувати концепцію науково-технологічного парку зі спеціальним правовим режимом, що діятиме при Президентському університеті.

    Читати більше
  • ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ: НАРАЗІ ОГОЛОШЕНО ТЕНДЕРИ НА МАЙЖЕ 49 ТИС. НОУТБУКІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

    У межах ініціативи Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України щодо забезпечення ноутбуками вчителів у 2021 році на сьогодні вже оголошено тендери на майже 49 тис. ноутбуків. Загалом цьогоріч за рахунок субвенції на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти у розмірі 980 млн грн планується закупити майже 65 тис. ноутбуків з урахуванням співфінансування з місцевих бюджетів і очікуваної вартості ноутбука орієнтовною сумою 20 тис. грн.

    Читати більше
  • МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК ПІД ЕГІДОЮ ЮНЕСКО СТВОРЮЄ В УКРАЇНІ МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР – ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЄКТУ

    Надсучасний науковий центр зводять за ініціативи МАН під егідою ЮНЕСКО, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук для проведення всеукраїнських і міжнародних заходів, підготовки освітян і молодих науковців.

    Читати більше
  • ЯК СТВОРИТИ НЕДИСКРИМІНАЦІЙНЕ СЕРЕДОВИЩЕ У ШКОЛІ – РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ДИРЕКТОРА

    Виявлення, запобігання та подолання дискримінації у закладі загальної середньої освіти, протидія булінгу й упередженням. Про ці та інші кроки для створення недискримінаційного середовища у школі йдеться в порадах для директорів від Державної служби якості освіти та проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» SURGe.

    Читати більше
  • ДОСТАВЛЕНО 81% ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 4-Х КЛАСІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

    Триває доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи до книжкових баз органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій. За інформацією державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», станом на 2 серпня 2021 року доставлено 3 мільйони 945 тисяч 344 примірники, що становить 81% загального плану доставки.

    Читати більше
  • ДОСТАВЛЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ У 2021 РОЦІ: ДО КНИЖКОВИХ БАЗ ОБЛАСТЕЙ НАДІЙШЛО МАЙЖЕ 60% ДЛЯ 4-Х КЛАСІВ

    Триває доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи до книжкових баз органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій. За інформацією державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», станом на 22 липня доставлено 2 млн 767 тис. 852 примірники, що становить 57% загального плану доставки.

    Читати більше
  • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ СХВАЛИВ ПРОЄКТ УГОДИ З УРЯДОМ УГОРЩИНИ ЩОДО ВЗАЄМНОГО ВИЗНАННЯ ДОКУМЕНТІВ ПРО ОСВІТУ ТА НАУКОВІ СТУПЕНІ

    Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду сьогодні, 21 липня 2021 року.

    Читати більше
  • ВДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЛІЦЕЇВ ДЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЯКІСНОЇ ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ – ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

    «Цей закон вдосконалює правове регулювання функціонування ліцеїв та оптимізує перехідний період для трансформації мережі закладів освіти, що допоможе ефективно розпочати надання трирічної профільної середньої освіти в межах реформи “Нова українська школа”. Міністерство підтримує ці зміни і ми вдячні народним депутатам України за їх підтримку», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

    Читати більше
  • В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ІНТЕРАКТИВНА МАПА НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИХ ЦЕНТРІВ, – ЗАСТУПНИК МІНІСТРА АРТУР СЕЛЕЦЬКИЙ ПІД ЧАС КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОФОСВІТИ

    З 2016 року в Україні створюють навчально-практичні центри, але інформація про них розкидана по різних документах, сайтах. Водночас наявність центру відкриває для закладу чимало можливостей, з-поміж яких – комунікація привабливих сторін навчання серед вступників, проведення курсової підготовки дорослих, надання платних послуг бізнесу тощо. Тож разом з Програмою ЄС EU4Skills МОН розпочало створення інтерактивного ресурсу з переліком уже створених центрів.

    Читати більше
  • МОН ОГОЛОШУЄ КОНКУРС ВИКОНАВЦІВ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ У 2021 РОЦІ

    Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2021 році. Відповідний лист №1/9-342 від 5 липня 2021 року надіслано керівникам закладів фахової передвищої та вищої освіти.

    Читати більше
  • РАМКОВА ПРОГРАМА ПАРТНЕРСТВА МІЖ УРЯДОМ УКРАЇНИ ТА ООН: ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ТА БЕЗБАР’ЄРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ

    29 червня відбулося засідання Керівного комітету високого рівня Рамкової програми партнерства між Урядом України та ООН 2018–2022 рр. за участю Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Координаторки системи ООН в Україні Оснат Лубрані, заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової.

    Читати більше
  • ЄС Є НАЙБІЛЬШИМ СТРАТЕГІЧНИМ ПАРТНЕРОМ МОН, – АНДРІЙ ВІТРЕНКО ПІД ЧАС КОНФЕРЕНЦІЇ «ВИКОНАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ 2015 – 2020»

    24 червня 2021 року заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко взяв участь у конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 2015 – 2020», зокрема, у панельній дискусії «Україна в програмах та проєктах ЄС». Під час заходу було презентовано результати участі України в освітніх та наукових програмах, фінансованих ЄС, та визначено плани щодо долучення до майбутніх спільних проєктів та ініціатив.

    Читати більше
  • ПРЕЗЕНТОВАНО ПЕРШИЙ УКРАЇНОМОВНИЙ МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК ДЛЯ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

    «Ініціатори проєкту продемонстрували, яким чином можна використовувати технології для розвитку й відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації людей з розладами аутиcтичного спектра після перенесених хвороб, коли вербальна комунікація не може відбуватися. Мобільний застосунок Digital Inclusion відкриває нові горизонти для розвитку, відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей та дорослих аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя. Також цей додаток – чудовий результат соціального партнерства», – зазначив Артур Селецький.

    Читати більше
  • Батькам вступників: як допомогти дитині визначитися з професією

    Міністерство освіти і науки України запускає серію коротких відео про профорієнтацію для батьків вступників. Для того, щоб допомогти дитині визначитись із професією, батькам слід навчитись виявляти талант, створювати розвивальне середовище та довіряти вибору дитини. Так говорить психолог Олена Любченко в першому відео “Профорієнтація: поради батькам”.

    Читати більше
  • Учителі можуть пройти національний тест на цифрову грамотність

    Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм для вчителів», щоб кожен учитель міг оцінити власний рівень цифрової грамотності та вдосконалити цифрові навички.

    Читати більше
  • Експерт: найбільше від онлайн-навчання втратили учні 1–4 класів

    Дистанційний освітній процес має негативні наслідки на результати навчальних здобутків школярів, особливо учнів початкової школи. Про це сказала заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресконференції, присвяченій навчанню в умовах пандемії, повідомляє Укрінформ.

    Читати більше
  • Профтехам радять створити власну систему якості

    Міністерством освіти розроблені Методичні рекомендації щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах професійної освіти. Рекомендації розроблені для надання допомоги керівникам та іншим педагогічним працівникам у створенні та функціонуванні внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також проведення самооцінювання освітніх та управлінських процесів.

    Читати більше
  • МОН планує забезпечити школи цифровою інфраструктурою

    Забезпечення закладів освіти цифровою інфраструктурою є одним з ключових завдань Міністерства освіти і науки в 2021 році. Про це під час участі в онлайн-сесії, що була присвячена питанням дистанційної освіти, заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

    Читати більше
  • Стартувала Національна програма «Здоровий вчитель»

    Програма створена для педагогічних працівників з метою надати можливість отримати оплачуваний санаторний відпочинок для відновлення та покращення здоров’я. Програма створена за підтримки IT-сектору України та санаторію ’Куяльник’ ДП ’Клінічний санаторій ім. Пирогова’, м. Одеса

    Читати більше
  • ІІІ Український форум міжнародної освіти

    У відкритті заходу бере участь заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. Це наймасштабніший освітній захід в Україні з міжнародної освіти, який збирає на одному майданчику ключових експертів з метою розширення освітніх можливостей України для іноземних громадян.

    Читати більше
  • Шановні керівники та педагоги закладів освіти! Запрошуємо Вас до співпраці!

    Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №800 від 21.08.2019 р. «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка пропонує комплексне рішення щодо професійного розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти у 2020-2021 н.р.

    Читати більше
  • МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ З ОСВІТНІМИ ЗАКЛАДАМИ РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН

    НПУ імені М.П.Драгоманова і Таджицький державний педагогічний університет імені Садриддіна Айні провели спільну Вчену раду. Ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко та ректор Таджицького державного педагогічного університету імені Садриддіна Айні Гаффори Нумонджон Усмонзода підписали договір про співпрацю.

    Читати більше
  • Школярів запрошують на Міжнародну наукову олімпіаду

    В Україні розпочався національний відбір школярів для участі в Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді IJSO 2021. Узяти участь у національному відборі можуть школярі, які навчаються у 8 класі і старше, віком 15 років станом на 31 грудня 2021 року або молодші народжені 1 січня 2006 року або пізніше, які володіють ґрунтовними знаннями з фізики, хімії та біології одночасно.

    Читати більше
  • ОНОВЛЕНО ПРОГРАМУ ЄДИНОГО ФАХОВОГО ВСТУПНОГО ВИПРОБУВАННЯ

    Вчора, 8 квітня 2021 року, наказом Міністерства освіти і науки України затверджено оновлену Програму другого блоку єдиного фахового вступного випробування ЄФВВ – тесту з восьми базових правничих дисциплін.

    Читати більше
  • ПРОБНЕ ЗНО ВІДБУЛОСЯ З ДОТРИМАННЯМ УСІХ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ

    10 квітня 2021 року відбулося пробне зовнішнє незалежне оцінювання. На тестування було зареєстровано понад 120 тисяч осіб. За оперативними даними, явка по Україні становила 93-95%. Остаточна інформація буде оприлюднена Українським центром оцінювання якості освіти. Пробне ЗНО проходило організовано, з дотриманням усіх правил, процедур та вимог протиепідемічної безпеки: використання масок, дезінфекторів, збереження соціальної дистанції.

    Читати більше
  • РОЗВИТОК ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    На Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік. «Серед завдань, що поставлені нами на 2021 рік, – розширення доступу дітей до якісної дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти. Також серед пріоритетів – забезпечення фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності та удосконалення законодавства у сфері науки і технологій», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

    Читати більше
  • ДУЕТ ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ПРОВІДНИМИ ЗАКЛАДАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН

    Державний університет економіки і торгівлі підписав меморандум про співпрацю з двома провідними закладами вищої освіти Республіки Таджикистан – Таджицьким національним університетом і Таджицьким державним фінансово-економічним університетом.

    Читати більше